Перш ніж конкретно визначитися з розташуванням могили, необхідно підібрати вільний цвинтар, ділянку, погодити всі необхідні моменти з адміністрацією (отримати дозвіл) та провести процедуру поховання/підпоховання. Досить часто можна почути інформацію про те, що в містах та передмістях України не вистачає вільних земельних ділянок для розташування цвинтарів і це є правдою. Згаданий момент є актуальним і для Вінниці, оскільки сьогодні тут розташовано 9 цвинтарів, причому на 8 із них можна провести лише процедуру підпоховання. Подібне актуальне для старих цвинтарів у великих містах.

Щоб вирішити всі питання, необхідно проаналізувати ситуацію, поговорити з представниками адміністрації та отримати дозвіл, а також оформити заявку на виділення ділянки для похорону. Звичайно, всі ці маніпуляції вимагають чимало часу сил і знань у цій галузі. Щоб позбавити себе таких клопотів, рекомендується довірити підготовку місця на цвинтарі в Вінниці та області фахівцям КП ВМР “ККП “Міської ритуальної служби”. Ритуальний агент має досвід і знання, тому за його допомогою дана процедура буде оформлена та підготовлена ​​в максимально короткі терміни. Усі особливості співробітництва обумовлюються в індивідуальному порядку, враховуються всі побажання замовників та одразу озвучується можливість їх реалізації.

На діючому кладовищі у відкритому режимі поховання померлих здійснюються на загальних підставах.

Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі. Під кожну могилу надається земельна ділянка таких розмірів:
Урна з прахом — 0.64кв.м
Одинарне — 3.3кв.м
Подвійне — 4.8кв.м

На діючому кладовищі у відкритому режимі м.Вінниця надаються місця для подвійного поховання особам, які поховали свого рідного та звернулись з письмовою заявою до КП ВМР “ККП “Міська ритуальна служба” про надання додаткової ділянки для поховання одного з рідних похованого.

У частково-закритих кладовищах поховання померлих здійснюються при наявності вільного місця в родинній огорожі. Для поховання померлого в родинній огорожі особа, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого (виконавець волевиявлення) повинна з’явитися до доглядача кладовища, написати заяву на поховання та надати наступний перелік документів:

  • Паспорт заявника
  • Паспорт померлого
  • Свідоцтво про смерть
  • Свідоцтво про смерть раніше похованих (оригінал або повторне)
  • Свідоцтво про поховання раніше похованих (оригінал)

Також замовнику необхідно вказати родинну огорожу, отримати схему розташування всіх поховань з відображенням вільного місця, після чого з’явитися в Вінницьку міську ритуальну службу для подальшого оформлення договору-замовлення та отримання дозволу на поховання.

Підпоховання в існуючу могилу здійснюється відповідно до Закону через 20 років після поховання. Перелік документів ідентичний до поховання в родинній огорожі.
Заборонено хоронити таким чином дітей, яким не виповнилось 18 років. За церковними канонами вважається, що дитячі душі — вільні янголи, тому вони повинні спочивати окремо.

Розташовані в огорожі могили, повинні мати таблички або пам’ятник (пам’ятники) з надписом, що затверджує поховання цього померлого.

Копка могил власними силами замовників та іншими суб’єктами господарювання на кладовищах міста забороняється.

Після здійснення поховання виконавцю волевиявлення померлого, особі, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, як користувачу місця поховання, видають свідоцтво про поховання. Цей документ надає право його пред’явнику на встановлення намогильного спорудження (пам’ятника) в межах могили (родинного поховання), вирішення питання про проведення підпоховання, здійснення інших дій, пов’язаних з облаштуванням місця поховання. Це робиться для того, щоб в подальшому не виникало ніяких проблем при облаштуванні намогильних споруд (пам’ятників).