ЕКСГУМАЦІЯ
Ексгумація тіла – складна процедура, яка виконується лише професіоналами. Здебільшого дана процедура проводиться з двох причин: впізнання померлого чи необхідність перепоховання на новому місці. За першої причини — все починається з прокуратури, яка має повністю контролювати процес та законність цього заходу, за другої — достатньо зібрати певні документи та звернутися до Вінницької міської ритуальної служби. Ритуальні агенти проконсультують Вас з усіх питань і запропонують надання послуги ексгумації.
ПРИЧИНИ ЗА ЯКИХ МОЖЕ ЗНАДОБИТИСЯ ЕКСГУМАЦІЯ
- Необхідність перепоховання в іншому місці (перевезення тіла).
- За бажання кремувати тіло покійного.
- При руйнуванні могили внаслідок вандалізму чи природних явищ.
- Необхідність впізнання тіла.
- А також з інших причин.
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЕКСГУМАЦІЇ
Для проведення ексгумації насамперед необхідно зібрати низку документів та довести споріднений зв’язок із померлим. Відповідно до закону, лише родичі мають право проводити цю процедуру.
Порядок дій для ексгумації тіла:
- Зробити ксерокопії документів: свої паспорт та ІПН, свідоцтво про смерть.
- Завірити нотаріально зібрані документи.
- Отримати довідку про можливість перепоховання тіла.
- Написати заяву до СЕС про бажання перепоховання.
- Подати заяву на вилучення останків адміністратору цвинтаря.
Всі дії рекомендується узгоджувати та координувати спільно з підрядником, який виконуватиме ексгумацію в Вінниці, області чи закордоном. Складнощів у процесі збору даних документів і дозволів зазвичай немає, потрібен лише час. Але якщо раптом виникне якась перешкода, ми зможемо надати ритуальні послуги і допоможемо з оформленням документів.
ОБМЕЖЕННЯ ДО ПЕРЕПОХОВАННЯ ТІЛА
Не завжди можна провести цю процедуру, законодавством України встановлено низку обмежень. У перепохованні може бути відмовлено, якщо є доведена інфекційна хвороба або вірусне захворювання, відсутність родинних зв’язків у заявника, давність першого поховання — менше 1 року. В інших випадках організації, які відповідають за законну ексгумацію тіла, лояльні до заявників і допускають проведення процедури.
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
Нормативні документи, що регулюють надання послуги ексгумації
Закон України “Про поховання та похоронну справу” ст. 21
Наказ ЦОВВ від 19.11.2003 №193 “Порядок утримання кладовищ та інших місць поховань” п.2.2; 2.12
Що робити, коли померла близька Вам людина?
Де б не настала смерть людини, для його близьких існує певний алгоритм дій. В зв’язку з військовим станом в країні починаючи з 2024 року для констатації факту смерті Ви можете звертатися одразу до ритуальної служби.
Допомога на поховання
Українське законодавство передбачає надання допомоги на поховання окремих категорій громадян. Це пов’язано із тим, що у нашій державі діє загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яке передбачає виплати для українців у низці випадків.
Батьківські суботи 2025 року
Вселенськими батьківськими суботами називають дні, коли поминаються всі без винятку спочилі. Крім того, існують спеціальні канонічні поминальні дні, які прив’язані до Великодня. Дати батьківських субот 2025 року за новим календарем.